4 Edtech-tips voor virtueel lesgeven

Toen de COVID-19-pandemie de overgang van K-12-instructie van fysieke klaslokalen naar externe instellingen dwong, kregen leraren een spoedcursus virtueel lesgeven. De overgang was allesbehalve gemakkelijk, maar leraren - en studenten, gezinnen en beheerders - zetten door.  

En voor sommige leraren was een voordeel van deze nieuwe leeromgeving het leren van waardevolle strategieën over hoe edtech te integreren op manieren die ze nog nooit eerder hadden. Het beheren van virtueel leren en het bereiken van studenten zonder het voordeel van persoonlijke klaslokalen, leverde ook belangrijke lessen op over hoe ze hun studenten in de toekomst beter kunnen ondersteunen, zowel op afstand als persoonlijk.   

Lightspeed Systems® had de gelegenheid om Lauren Speiser te ontmoeten, een door de National Board gecertificeerde kleuterleidster met een master's degree in educatieve technologie, om te leren hoe ze met succes de uitdagingen van lesgeven op afstand overwon en nieuwe technologieën implementeerde in haar virtuele klaslokaal.  

Hieronder deelt Lauren tips voor de succesvolle implementatie van nieuwe technologieën in het virtuele klaslokaal en welke lessen uit online leren ook kunnen worden toegepast op klassikaal onderwijs.

Bouw de basis van de edtech van uw klaslokaal op toegankelijke, vertrouwde tools en technologie

Door betrouwbare bronnen bij de hand te hebben, wordt de overgang naar online leren beter beheersbaar en minder stressvol voor studenten, gezinnen en docenten. De eerste en een van de grootste uitdagingen waarmee we werden geconfronteerd bij de overgang naar virtueel leren, was ervoor te zorgen dat elke student een apparaat had om te leren. We waren niet 1: 1 toen de pandemie onze school deed sluiten, maar we hadden wel een aantal apparaten op onze school en veel edtech-bronnen die studenten en docenten al kenden en in voorgaande jaren hadden gebruikt.  

We bestelden Chromebooks, maar kwamen in de rij te staan achter elk ander district dat apparaten moest kopen. Dus vroegen we studenten om hun eigen apparaten thuis te gebruiken (iPads, telefoons en laptops), totdat we onze nieuwe apparaten in gebruik konden nemen. Toen we eenmaal genoeg apparaten hadden, kreeg elke leerling van de kleuterklas tot en met groep 12 een Chromebook.   

Een voordeel van virtueel lesgeven aan kleuters is dat ze weinig referentiekader hebben voor hoe school eruit zou moeten zien. Zelfs gezien de moeilijkheden om jonge kinderen te helpen navigeren door technologie, is er ook een zekere mate van aanpassingsvermogen die in uw voordeel werkt. Tijdens ons virtuele jaar pikten mijn studenten concepten als dempen en dempen zelf snel op. Dat aanpassingsvermogen, gecombineerd met een basis van het standaard kleuterschoolcurriculum en praktijken van persoonlijk lesgeven, hielpen mijn studenten om een zeer succesvol jaar in de klas te hebben. 

Betrek gezinnen er zoveel mogelijk bij

Een andere uitdaging die ik als leraar had tijdens ons virtuele jaar, was het regelmatig in contact komen met gezinnen. Tijdens een typisch schooljaar, wanneer je studenten elke dag ziet, kun je een briefje naar huis sturen of de ouder aan het eind van de dag ophalen tijdens de ophaaltijd. Dit was het grootste deel van 2020 geen optie. Om de een of andere reden konden veel gezinnen hun telefoon niet opnemen of hun e-mail checken. We weten dat gezinnen tijdens de pandemie elke dag moeite hadden om hun kinderen online te krijgen, en als leraar begin je je zorgen te maken over je leerlingen. Naarmate het jaar vorderde, en met enige toegewijde inspanning van de kant van leraren en beheerders, verbeterde de communicatie tussen gezinnen en de school. Het moet in de toekomst een topprioriteit blijven.   

Uiteindelijk heeft ons virtuele schooljaar geleid tot nog meer communicatie en vertrouwdheid met gezinnen dan we tijdens een persoonlijk jaar zouden hebben gehad. Met veel ouders, grootouders en broers en zussen ook thuis (om nog maar te zwijgen van huisdieren!), konden mijn studenten en ik op een unieke en zeer speciale manier een persoonlijk kijkje in elkaars leven krijgen. Gezinnen kregen ook een glimp van de schooldag van hun kleuterschool op een manier die voorheen onmogelijk zou zijn geweest. Ik weet dat deze verbondenheid de moeite waard is om in de toekomst te zoeken en te cultiveren, of mijn klas nu virtueel of persoonlijk is. 

Overweldig de leerlingen (of uzelf) niet door te veel nieuwe online tools tegelijk te gebruiken

Als kleuterschool kan het overweldigend en uitdagend zijn om online school te leren. Maar tegen het einde van het jaar konden mijn studenten naar verschillende webpagina's navigeren en hun onafhankelijke werk voltooien zonder hulp nodig te hebben, waardoor ik meer tijd had om met studenten individueel aan het curriculum en de inhoud te werken. De sleutel was om de juiste edtech-tools te vinden en deze op een slimme, gewetensvolle manier te gebruiken, in plaats van een heleboel verschillende tools naar studenten te gooien en te hopen dat een van hen bleef steken.  

Om een klaslokaal te verrijken en evenwichtig te houden, moet elke student meegaan en geïnteresseerd zijn in de inhoud. Dit kan een uitdaging zijn bij online leren, vooral bij kleuters die zich willen en moeten verplaatsen en die gemakkelijk kunnen worden afgeleid. Ik heb een paar verschillende edtech-bronnen opgenomen tijdens virtueel leren, maar ontdekte dat met: Lightspeed Klaslokaal Beheer™, kon ik elke student net zo effectief helpen met zijn technologische en academische behoeften als ik in een fysiek klaslokaal had kunnen doen. 

Video afspelen over grafische software voor klasbeheer

Het kan lastig zijn om erachter te komen welke "glitch" of "fout" er precies gebeurt tijdens virtueel onderwijs, vooral bij jongere studenten die net leren hoe ze een computer moeten gebruiken. Met Lightspeed Klaslokaalbeheer kon ik mijn leerlingen helpen het juiste tabblad te selecteren, links te openen en fouten op te lossen. 

Lightspeed bood ook functies die veel andere online bronnen ontbraken. Hiermee merkte ik dat ik het hele jaar door maar vier of vijf verschillende online bronnen hoefde te gebruiken, in plaats van de negen of tien die ik misschien nodig had zonder. Ik vond het geweldig dat ik groepen kon maken en links kon delen met specifieke groepen, niet alleen met de hele klas tegelijk. Ik kon ook zien of al mijn studenten op de juiste webpagina waren of op andere sites. Ik kon gemakkelijk zien op welk scherm mijn leerlingen zaten en hen helpen bij het navigeren door onze klasactiviteit.

De functie 'link delen' maakte het gemakkelijk om een link naar leerlingen te sturen in plaats van extra klikken om in de chatbox te komen en toegang te krijgen tot onze schoolwerklink.   

Wees voorbereid op een terugkeer naar virtueel of hybride leren

Een van mijn jaarlijkse persoonlijke doelen is om mijn studenten te helpen zelfstandigheid te leren. Dat zag er tijdens een jaar virtueel leren heel anders uit. Tijdens het hoogtepunt van de pandemie voelde ik me verschrikkelijk dat ik niet fysiek naast mijn studenten kon zijn om te helpen zoals ik gewoonlijk zou doen in de klas. Mijn leerlingen hebben de uitdagingen van online leren echter overwonnen en waren tegen het einde van het schooljaar zelfstandige leerlingen geworden.  

Het beste wat we voor onszelf, als docenten en voor onze leerlingen, kunnen doen, is voorbereid zijn om in de toekomst tot op zekere hoogte over te schakelen naar online leren - of dat nu een hybride model betekent, een langetermijnverschuiving zoals we zagen met de pandemie , of een ander scenario. Docenten hebben zoveel werk verzet door over virtueel onderwijs te leren en nieuwe hulpmiddelen in de klas te gebruiken, en we moeten ervoor zorgen dat tijd en hard werken niet verloren gaan.   

Ik ben van plan de functie Klaslokaalbeheer en de functie 'link delen' te blijven gebruiken in mijn persoonlijke kleuterklas. Met de edtech-middelen die ik heb, heb ik vertrouwen in mijn lesgeven en de groei die mijn studenten dit jaar en in de toekomst zullen maken. 

Lightspeed bood ook functies die veel andere online bronnen ontbraken. Hiermee merkte ik dat ik het hele jaar door maar vier of vijf verschillende online bronnen hoefde te gebruiken, in plaats van de negen of tien die ik misschien nodig had zonder. Ik vond het geweldig dat ik groepen kon maken en links kon delen met specifieke groepen, niet alleen met de hele klas tegelijk. Ik kon ook zien of al mijn studenten op de juiste webpagina waren of op andere sites. Ik kon gemakkelijk zien op welk scherm mijn leerlingen zaten en hen helpen bij het navigeren door onze klasactiviteit. De functie 'link delen' maakte het gemakkelijk om een link naar leerlingen te sturen in plaats van extra klikken om in de chatbox te komen en toegang te krijgen tot onze schoolwerklink.   

Wil je meer van Laurens horen?
Bekijk het on-demand webinar, 1:1 Post-pandemie, wat nu? op aanvraag.

Meer weten over Lightspeed Klaslokaalbeheer?
Plan een demonstratie of vraag een prijsopgave aan vandaag.

Verder lezen