Undervisning i barnehagen praktisk talt? Utfordringer akseptert.

I mars 2020, den globale pandemien tvunget overgangen til K-12 instruksjon fra fysiske klasserom til eksterne innstillinger. For mange lærere tillot dette nye instruksjonsmiljøet dem å dra nytte av EdTech på måter de aldri hadde hatt før for å undervise, samhandle og gi støtte til elevene eksternt.  

Lightspeed Systems® hadde muligheten til å møte Lauren Speiser, en National Board-sertifisert barnehagelærer med en mastergrad i pedagogisk teknologi, for å lære mer om hvordan hun vellykket overvant utfordringene med å undervise eksternt og implementere ny teknologi i sitt virtuelle klasserom under pandemien . Hun delte også planene sine med oss om å gå tilbake til personlig læring i høst.  

Hvilke utfordringer innebar nedleggelsen av beredskapsskolen når det gjelder undervisningen i klasserommet?

Den første, og en av de største, utfordringene var å sørge for at hver elev hadde en læringsenhet. Vi var ikke 1: 1 da pandemien fikk skolen til å stenge, men vi hadde noen enheter på skolen vår. Vi bestilte Chromebook, men vi ble sittende i kø bak alle andre distrikter som måtte kjøpe enheter. Vi ba elevene bruke sine egne enheter hjemmefra, iPads, telefoner og bærbare datamaskiner til vi kunne få de nye enhetene våre i gang. Når vi hadde nok enheter, mottok hver elev fra Pre-K til klasse 12 en Chromebook.  

Selv om skolen vår ikke var 1: 1, hadde vi mange EdTech -ressurser som alle var kjent med og hadde brukt tidligere år. Å ha disse ressursene gjort overgangen til online læring mer håndterbar og mindre stressende for studenter, familier og lærere.  

En annen utfordring jeg hadde som lærer i fjor var å komme i kontakt med familier. I løpet av et typisk skoleår, når du ser elever hver dag, kan du sende en lapp hjem eller fange forelder under hentingstid på slutten av dagen. Dette var ikke et alternativ for det meste av det siste året. Av en eller annen grunn klarte mange familier ikke å svare på telefonene sine eller sjekke e -posten. Vi vet at familier slet med å få barna online hver dag, og som lærer begynner du å bekymre deg for dem. Etter hvert som året gikk, ble kommunikasjonen mellom familier og skolen bedre, og den må fortsette å være topp prioritet fremover.  

Hvordan hjalp de elektroniske ressursene deg med å skape et berikende og velbalansert virtuelt læringsmiljø for barnehagestudentene dine?

For at et klasserom skal være berikende og velbalansert, må hver elev følge med og være interessert i innholdet. Dette er en utfordring i online læring, spesielt med unge studenter. Jeg brukte noen få EdTech -ressurser, men med Lightspeed Classroom Management™, jeg var i stand til å hjelpe elevene med å velge riktig fane, få tilgang til lenker og hjelpe til med å feilsøke feil. 

Jeg var i stand til å hjelpe hver elev med sin teknologi og akademiske behov like effektivt som jeg ville ha vært i et fysisk klasserom. Mange ganger er det vanskelig å finne ut nøyaktig hva "feil" eller "feil" som skjedde, spesielt med yngre studenter som bare lærer å bruke en datamaskin. 

Det ga funksjoner som det manglet mange elektroniske ressurser på. Med det fant jeg ut at jeg bare trengte å bruke fire eller fem forskjellige online ressurser hele året, i stedet for de ni eller ti som jeg kan ha trengt uten det. Jeg elsket at jeg kunne opprette grupper og dele lenker med bestemte grupper, ikke bare hele klassen. Jeg kunne også se om alle elevene mine var på riktig webside eller om de var på andre nettsteder. Jeg var lett i stand til å se hvilken skjerm elevene mine var på og hjelpe dem med å navigere i klasseaktiviteten vår. Jeg likte også å bruke funksjonen "del lenke". Det gjorde det lettere å sende en lenke til studenter. Ellers krevde det noen ekstra klikk for at elevene skulle komme inn i chatboksen og få tilgang til koblingen til undervisningen.  

Som barnehagebarn kan det være overveldende og utfordrende å lære å gjøre online skole. Selv om dette er alt elevene mine visste. Ved slutten av året kunne de navigere til forskjellige nettsider og fullføre sitt selvstendige arbeid uten å trenge hjelp. Dette ga meg mer tid til å jobbe individuelt med studenter om læreplaner og innhold.

Hvordan ser tilbake til personlig læring ut for klasserommet ditt?

Under pandemien gjorde elevene mine en fantastisk jobb med å lære barnehagestandardene praktisk talt. Et av mine årlige personlige mål er å hjelpe elevene mine med å lære uavhengighet. Det så mye annerledes ut i år. Jeg følte meg forferdelig at jeg ikke kunne være fysisk ved siden av elevene mine for å hjelpe som jeg vanligvis ville gjort i klasserommet. Men elevene mine seiret fremdeles gjennom utfordringene med online læring og var uavhengige elever innen utgangen av året. 

Jeg planlegger å fortsette å bruke Classroom Management og funksjonen "del lenke" i det kommende skoleåret. I fjor måtte studentene mine lære å få tilgang til aktiviteter online, mens i år vil studentene motta det meste av læringen personlig med en viss integrering av teknologi. Men det betyr ikke at jeg ikke vil bringe fjorårets lærdom tilbake til klasserommet i høst.  

Med disse nye COVID -variantene vet vi ikke om det vil komme en nødssituasjon igjen i år. Det beste vi kan gjøre for oss selv, som lærere og for elevene våre, er å være forberedt på å gå tilbake til full online læring. Med EdTech -ressursene jeg har, føler jeg meg trygg på undervisningen min og veksten som elevene mine vil gjøre i år.

Vil du høre mer fra Lauren?
Se on-demand webinar, 1: 1 etterpandemi, hva nå? på etterspørsel.

Vil du lære mer om Lightspeed Classroom Management?
Planlegg demonstrasjonen din i dag.

Videre lesning