4 Edtech-tips for å undervise virtuelt

Da COVID-19-pandemien tvang overgangen til K-12-undervisning fra fysiske klasserom til eksterne innstillinger, fikk lærerne et lynkurs i virtuell undervisning. Overgangen var alt annet enn enkel, men lærere – og elever, familier og administratorer – holdt ut.  

Og for noen lærere var en fordel med dette nye undervisningsmiljøet å lære verdifulle strategier om hvordan de kan inkorporere edtech på måter de aldri har hatt før. Å administrere virtuell læring og nå ut til studenter uten fordelen av personlige klasserom ga også viktige leksjoner i hvordan de kan støtte elevene bedre fremover, enten eksternt eller personlig.   

Lightspeed Systems® hadde muligheten til å møte Lauren Speiser, en nasjonalt styresertifisert barnehagelærer med en mastergrad i pedagogisk teknologi, for å lære hvordan hun klarte å overvinne utfordringene med fjernundervisning og implementerte nye teknologier i det virtuelle klasserommet sitt.  

Nedenfor deler Lauren tips for vellykket implementering av nye teknologier i det virtuelle klasserommet og hvilke leksjoner fra nettbasert læring som også kan brukes på klasseromsundervisning.

Bygg grunnlaget for klasserommets edtech på tilgjengelige, kjente verktøy og teknologi

Å ha pålitelige ressurser klar gjør overgangen til nettbasert læring mer håndterlig og mindre stressende for elever, familier og lærere. Den første, og en av de største, utfordringene vi møtte ved overgangen til virtuell læring var å sørge for at hver elev hadde en enhet for læring. Vi var ikke 1:1 da pandemien førte til at skolen vår ble stengt, men vi hadde noen enheter på skolen vår og mange edtech-ressurser som elever og lærere allerede var kjent med og hadde brukt tidligere år.  

Vi bestilte Chromebook, men ble sittende fast i kø bak alle andre distrikter som måtte kjøpe enheter. Så vi ba elevene bruke sine egne enheter hjemmefra (iPads, telefoner og bærbare datamaskiner), til vi kunne få de nye enhetene våre i gang. Når vi hadde nok enheter, fikk alle elever fra pre-K til klasse 12 en Chromebook.   

En fordel med å undervise barnehager virtuelt er at de har liten referanseramme for hvordan skolen «bør» se ut. Selv gitt vanskelighetene med å hjelpe små barn med å navigere i teknologi, er det også en grad av tilpasningsevne som fungerer i din favør. I løpet av det virtuelle året vårt var elevene mine raske til å plukke opp konsepter som demping og oppheving av demping. Denne tilpasningsevnen, kombinert med grunnlaget for standard barnehagelæreplan og praksis fra personlig undervisning, hjalp elevene mine til å få et svært vellykket år i klassen. 

Involver familiene så mye som mulig

En annen utfordring jeg hadde som lærer i løpet av vårt virtuelle år var å regelmessig komme i kontakt med familier. I løpet av et typisk skoleår, når du ser elever hver dag, kan du sende en lapp hjem eller fange forelderen under hentetiden på slutten av dagen. Dette var ikke et alternativ i det meste av 2020. Av en eller annen grunn var det mange familier som ikke klarte å svare på telefonene eller sjekke e-posten. Vi vet at familier slet med å få barna sine på nett hver dag under pandemien, og som lærer begynner du å bekymre deg for elevene dine. Etter hvert som året gikk, og med en viss dedikert innsats fra lærere og administratorer, ble kommunikasjonen mellom familier og skolen bedre. Det må fortsette å være en topp prioritet fremover.   

Til slutt kan det virtuelle skoleåret vårt ha resultert i enda mer kommunikasjon og fortrolighet med familier enn vi ville ha hatt i løpet av et personlig år. Med mange foreldre, besteforeldre og søsken også hjemme (for ikke å snakke om kjæledyr!), fikk jeg og elevene mine et personlig blikk inn i hverandres liv på en unik og helt spesiell måte. Familier fikk også et glimt av barnehagens skolehverdag på en måte som tidligere ville vært umulig. Jeg vet at denne tilknytningen er verdt å oppsøke og dyrke i fremtiden, enten klassen min er virtuell eller personlig. 

Ikke overveld elevene – eller deg selv – ved å bruke for mange nye nettverktøy samtidig

Som barnehagelærer kan det være overveldende og utfordrende å lære hvordan man gjør skole på nett. Men mot slutten av året kunne elevene mine navigere til ulike nettsider og fullføre sitt selvstendige arbeid uten å trenge hjelp, noe som ga meg mer tid til å jobbe med elevene individuelt om pensum og innhold. Nøkkelen var å finne de riktige edtech-verktøyene og bruke dem på en smart og samvittighetsfull måte, i stedet for å kaste mange forskjellige verktøy på elevene og håpe at en av dem sitter fast.  

For at et klasserom skal være berikende og velbalansert, må hver elev følge med og være interessert i innholdet. Dette kan være en utfordring i nettbasert læring, spesielt med barnehagebarn som ønsker og trenger å bevege seg rundt, og som lett lar seg distrahere. Jeg inkorporerte noen forskjellige edtech-ressurser under virtuell læring, men fant det med Lightspeed klasserom Management™, jeg var i stand til det hjelpe hver elev med deres teknologiske og akademiske behov like effektivt som jeg ville ha vært i stand til i et fysisk klasserom. 

«Del lenke»-funksjonen gjorde det enkelt å sende en lenke til elevene i stedet for å kreve ekstra klikk for at de skulle komme inn i chatteboksen og få tilgang til lenken vår for klassearbeid.   

Vær forberedt på en retur til virtuell eller hybrid læring

Et av mine årlige personlige mål er å hjelpe elevene mine til å lære selvstendighet. Det så veldig annerledes ut i løpet av et år med virtuell læring. Mens pandemien var på topp, følte jeg det forferdelig at jeg ikke kunne være fysisk ved siden av elevene mine for å hjelpe slik jeg vanligvis ville gjort i klasserommet. Elevene mine klarte seg imidlertid gjennom utfordringene med nettbasert læring, og hadde blitt selvstendige elever ved slutten av skoleåret.  

Det beste vi kan gjøre for oss selv, som lærere og for elevene våre, er å være forberedt på å bytte til en viss grad av nettbasert læring i fremtiden – enten det betyr en hybridmodell, et langsiktig skifte som vi så med pandemien , eller et annet scenario. Lærere har gjort så mye arbeid med å lære om virtuell skolegang og ta i bruk nye verktøy i klasserommet, og vi må sørge for at tid og hardt arbeid ikke går til spille.   

Jeg planlegger å fortsette å bruke Classroom Management og «dele link»-funksjonen i mitt personlige barnehageklasserom. Med de edtech-ressursene jeg har, føler jeg meg trygg på undervisningen min og veksten som elevene mine vil gjøre i år og i fremtiden. 

Lightspeed ga også funksjoner som mange andre nettressurser manglet. Med den fant jeg at jeg bare trengte å bruke fire eller fem forskjellige nettressurser hele året, i stedet for de ni eller ti som jeg kanskje trengte uten den. Jeg elsket at jeg kunne opprette grupper og dele lenker med bestemte grupper, ikke bare hele klassen på en gang. Jeg kunne også se om alle elevene mine var på riktig nettside eller om de var på andre nettsteder. Jeg var lett i stand til å se hvilken skjerm elevene mine var på og hjelpe dem med å navigere i klasseaktiviteten vår. «Del lenke»-funksjonen gjorde det enkelt å sende en lenke til elevene i stedet for å kreve ekstra klikk for at de skulle komme inn i chatteboksen og få tilgang til lenken vår for klassearbeid.   

Vil du høre mer fra Lauren?
Se on-demand webinar, 1: 1 etterpandemi, hva nå? på etterspørsel.

Ønsker du å lære mer om Lightspeed klasseromsadministrasjon?
Planlegg en demonstrasjon eller be om et pristilbud i dag.

Videre lesning

skjermbilder på stasjonære og mobile enheter for programvare for fjernundervisning

Her er en demo, på oss

Gjør du fortsatt research?
La oss hjelpe! Planlegg en gratis demo med en av våre produkteksperter for å få svar på alle spørsmålene dine raskt.

mann, sittende ved skrivebord, på, laptop, seing på, Lightspeed, filter, dashboard

Velkommen tilbake!

Leter du etter prisinformasjon for våre løsninger?
Gi oss beskjed om distriktets krav, så lager vi gjerne et tilpasset tilbud.